רוצה לרכוש מקצוע חיוני ומבוקש? זה הזמן להצטרף לקורס שלנו!

הכשרת מדריכים לליווי התפתחותי בשיטת שלהב - Child’Space, במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט

מה אנחנו מציעים לך?

לימודי תעודה והכשרה להדרכת הורים ותינוקות

כלים פרקטיים לעבודה פרטנית והנחיית סדנאות

התנסות בשיעורי תנועה DME לפי שלבי ההתפתחות

העשרה תאורטית בפסיכולוגיה, אנטומיה ופיזיולוגיה

סטאז’ במעון יום הקרוב למגוריך בהדרכת הצוות החינוכי

למה ללמוד דווקא אצלנו?

סגל מרצים מומחים בתחום הליווי ההתפתחותי

הלימודים בוינגייט מעניקים לך הכשרה אקדמית

התנסות מעשית בעבודה עם תינוקות והורים

חשיפה למגוון עיכובי התפתחות וצרכים מיוחדים

הקורס מהווה צוהר לשילוב מהיר בשוק התעסוקה

שלהב

נשמע מעניין! אשמח לדעת עוד  הכשרת מדריכים לליווי התפתחותי בגישה רב מערכתית לגיל הרך

  אנו מזמינים אתכם לרכוש מקצוע חיוני ומבוקש ולהצטרף לקורס  להכשרת מדריכים לליווי התפתחותי בגישה רב מערכתית לגיל הרך. הקורס נלמד בשיטת שלהב, שהיא שיטה בינלאומית וייחודית, אשר פותחה על ידי ד”ר חווה שלהב, בהתבסס על עקרונות שיטת פלדנקרייז.

  שנות חייו הראשונות של תינוק משפיעות ומכריעות על התפתחותו למשך כל חייו. בשנים הראשונות התינוק מפתח את תבניות התנועה, התפיסה וארגון המידע שלו ועל סמך אותן תבניות הוא לומד לבנות את דפוסי ההתנהלות וההתמודדות שלו עם עצמו ועם סביבתו. על כן, חשוב מאוד שכבר מהחודשים הראשונים ובכל שלבי ההתפתחות יוכל הילד למצות את מלוא הפוטנציאל הגלום בו.

  במידה ומזהים קושי בהתפתחות, לא לחכות עם מתן טיפול. זאת משום שמענה טיפולי מותאם ובזמן יכול לעשות את ההבדל בין תינוק שיצליח “להדביק פערים” ולהתפתח בצורה תקינה, לכזה שייאלץ להתמודד עם בעיות ולקויות גם בהמשך חייו הבוגרים.

  נכון להיום אנו עדים למספר הולך וגדל של ילדים אשר מאובחנים עם בעיות קשב וריכוז, בעיות בשיווי משקל, בעיות של מוטוריקה עדינה וגסה וקשיים בפתרון עצמאי של אתגרים. ליווי התפתחותי וגרייה בשלבים מוקדמים של ההתפתחות יכולים למנוע בעיות וקשיים אלו.

  במסגרת הקורס מתקיימת בכל מפגש הדגמת עבודה עם הורה וילד בהתאם לשלבי ההתפתחות הנלמדים וכן דיון וניתוח מפגשים לרכישת כישורי זיהוי וניתוח עקרונות התנועה. כמו כן, נלמדות בקורס שיטות מעודדות מגע וקשר דיאדי מוקדם בין ההורה והתינוק.

  הקורס שלנו שם דגש על התערבות מבוקרת של גירוי המערכות המתפתחות אצל התינוק ובמסגרתו אנו מלמדים את המדריכים כיצד ניתן לזהות את הסימנים המוקדמים לקשיים התפתחותיים ומקנים להם את הכלים הדרושים לעבודה עם הילד וההורים ולחיזוק הקשר ביניהם.

  מנהלת הקורס ומורה ראשית: אורטל גולדשמיד. לפרטים התקשרו: 052-3469373

  אני רוצה לקבל מידע נוסף   פרטים טכניים לפני שמתחילים

   היקף לימודים

   300 שעות אקדמאיות ב-50 מפגשים אחת לשבוע ו-30 שעות סטאז’ במעונות

   דרישות הקורס

   נוכחות בשיעורים בוינגייט ובסטאז’ והכנת עבודה מסכמת קבוצתית בסוף הקורס

   מתי מתחילים?

   הקורס יפתח ב-27.11.23 ויתקיים בימי ב' בין השעות 10:00-15:00 במשך שנה

   כמה זה עולה?

   מחיר הקורס הוא 13,350 ₪ עד - 12 תשלומים שווים. הנחה להרשמה מוקדמת עד סוף אוגוסט

   מה מקבלים בסוף?

   תעודת מדריך/ת לליווי התפתחותי מטעם מכללת וינגייט ומטעם ד”ר חוה שלהב

   נראה מצוין, איך מתקדמים?    תלמידים שלנו מספרים עלינו:

    “התקבצנו והגענו לקורס Child’Space מכל קצוות הארץ - מהגליל ועד ערד. הגענו מעולמות מקצועיים ואישיים שונים, דוברים שפות אחרות, רואים את העולם כל אחד דרך העדשות שלו.

    במהלך הקורס, לאט-לאט, תחלנו לראות גם בצבעים אחרים. למדנו התבוננות סבלנית היורדת לפרטים, התבוננות חיובית הרואה את ה-יש, את הקיים ושמחה בו ורק אחר כך את מה שעוד ניתן להוסיף ולהרחיב. התבוננות לחיים.

    הרגשנו והענקנו מגע אחר שלא הכרנו קודם, מגע קשוב, מגע לומד, נוכח, אך נותן מקום. אנחנו מסיימים היום, כולנו דוברי אותה שפה, שפת הקסם השלהבית”.

    מילים שכתבו בהערכה רבה, בוגרי קורס 14 של שיטת שלהב

    "קורס בשיטת שלהב Child'Space מאפשר לכל אחת ואחת לחוות על בשרו ולהבין את עצם העניין בעזרת מגע שמורגש עד העצם.

    תהליך הלמידה של האדם בחיים בכלל ובקורס בפרט מתבצע בעזרת החושים: רואים הדגמה של שיעור, מבצעים את התנועות משמיעה של הדרכה, מעבירים את השיעור במגע לתנועה פעם באופן פעיל ופעם באופן סביל.

    זאת הזדמנות נהדרת לכל מי שרוצה להבין את ההתפתחות האנושית התקינה והאחרת לעומקה ולרוחבה, כולל אפשרות של שיקום הילד/ה שבו. תודה רבה על המרחב והזמן, על מפגשים שממש משנים חיבורים במוח".

    מילים שכתבה טלי רבינוביץ', בוגרת קורס 12 של שיטת שלהב

    "מצאתי בקורס לליווי התפתחותי שיטת הכשרה, המזמנת ללומדים התנסויות מגוונות, מלימודים תאורטיים מאירי עיניים על שלבי ההתפתחות של התינוק, דרך צפייה בחוה שלהב, המדגימה טיפול בתינוקות בשלבי התפתחות שונים ובאופן מופלא מתרחש השינוי לנגד עיננו.

    אימון על בובות ופרקטיקה מעת לעת, מאפשרים התנסויות חשובות, גם בהתייחסות לקשר הכל כך עדין בין האם לתינוק. בשעורי DME, שבמהלכם הרמנו ראש, התיישבנו, זחלנו, נעמדנו וביכולת מופלאה התחלנו ללכת.

    איזו הרגשה נפלאה ומאתגרת להיזכר כמבוגרים בהתפתחות התנועה שלנו מינקות ולחוות זאת שוב. ולא די בכך - העבודה בזוגות מאפשרת להתנסות בטיפול הן כמטפל והן כמטופל. בנוסף לכל אלו, ניתנת על ידי הצוות כולו תשומת לב אישית לכל לומד וליווי צמוד בסטז' - עבודה עם תינוקות במעונות, שמתנסים בה במהלך שנת הלימודים".

    נילי וידן, מנהלת בי"ס ויועצת ומנחה בתחום החינוך

    "חוה היקרה, אנו רוצים להודות לך מקרב לב על שחלקת עמנו את תורתך, על שלימדת אותנו בחדווה ובתשוקה את דרכך ואמונתך, על שבחרת לראות את הטוב ולהעצים במקומות של קושי.

    מפעימה הייתה ההתבוננות באופן שניגשת אל ההורים, יצרת מולם ערוץ תקשורת מקשיב ומקבל, גם כשהיו מצבים רגישים והחיפוש המתמיד אחר הדרך לייצר מקושי הזדמנות וצמיחה. ותמיד מעל הכל - הכבוד לאדם באשר הוא, העובר כחוט השני ונדמה שמשמש כעקרון העומד בזכות עצמו.

    בזכות יכולתך המופלאה להסביר בפשטות ובדיוק מרכיבים משיטתך ומשיטת פלדנקרייז, חווינו רגעי התבהרות של עקרונות רבים והבנת נחיצות וחשיבות העבודה התנועתית בהתפתחות האדם. לנצח על תזמורת כזאת, באלגנטיות כזאת, בהומור ובחביבות, יחד עם כריזמה וניסיון חיים - זאת משימה מורכבת שנעשתה כהלכה והניבה שנה מרתקת ומשמעותית לכולנו".

    נכתב בכבוד ובאהבה על ידי תלמידי קורס 12 במכללה האקדמית וינגייט

    אשמח לשוחח ולהירשם לקורס